تاریخ امروز:بهمن ۱۶, ۱۴۰۱

راهنمای خرید

راهنمای خرید محصولات دیجیتال

راهنمای خرید را می توان به عنوان یک نقشه راه برای خرید های کاربران تشبیه کرد. خرید محصولات الکترونیکی می تواند کار پیچیده و سختی باشد، خصوصاً اگر اطلاعات کافی و تجربه در اختیار کاربر نباشد. به همین دلیل در مجموعه آی تی سیتی، ما این مهم را رسالت خود می دانیم که با ارائه راهنماهای خرید متنوع و تخصصی، به دانش کاربران افزوده و بتوانیم اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بهتر محصولات الکترونیک و دیجیتالی را در اختیار این عزیزان قرار دهیم.

در این بخش به بررسی موضوعات مختلف پیرامون خرید اینترنتی پرداخته و برای شما از این نوع خرید سخن می گوییم. البته این امر به صورتی انجام می شود تا کاربران بهترین دانش را در این زمینه کسب کرده و با خیالی آسوده به سراغ خرید اینترنتی رفته و از آن لذت ببرند. بنابراین خود را آماده کنید تا با یکدیگر در دنیای وسیع خرید اینترنتی و موارد مختلف آن غرق شده و باهم به بررسی آن بپردازیم.

چرا خرید اینترنتی؟

چرا خرید اینترنتی کنیم؟ این سؤال بسیاری از کاربران است. با وجود باب شدن این نوع از خرید در دنیا، ایران از جمله کشورهایی بود که دیرتر به این پویش پیوست و با وجود آغاز دهه دوم فعالیت فروشگاه های اینترنتی مختلف، هنوز کاربران بسیاری وجود دارند که خرید اینترنتی را آن طور که باید و شاید، جدی نگرفته اند.

البته در این میان عدم اعتماد مشتریان، مشکلات بستر اینترنت، تفاوت نحوه این خرید با خرید حضوری و همچنین عدم آشنایی مشتریان با فاکتورهای مهم و اساس این امر از دسته مواردی است که باعث شده تا این مهم که خرید های اینترنتی درصد بیشتری از بازار را در تصاحب خود در آورند، روی نداده و کماکان شاهد عدم اعتماد مشتریان و کاربران به خرید اینترنتی باشیم.

به همین منظور در ادامه راهکارهای مورد نیاز برای یک خرید اینترنتی مطمئن و خوب را برای شما عزیزان شرح داده ایم تا بتوانید با رعایت آنها، تجربه خریدی لذت بخش را برای خود رقم بزنید.

راهنمای خرید امن

برای خرید امن از یک فروشگاه اینترنتی شما نیاز به راستی آزمایی و سنجش آن فروشگاه دارید. این امر در گذشته کاری سخت و دشوار بود. در صورت عدم وجود نشانی و نام ثبتی مجموعه در قسمت “درباره ما” فروشگاه، هیچ راهی برای پیدا کردن شرکت یا شخص فروشنده وجود نداشت و شما بر اساس یک حدس و گمان و البته اعتماد یک طرفه اقدام به خرید می کردید. اما امروزه با حضور نمادهای اینترنتی، این مشکل تا حد زیادی کاسته شده و کاربران می توانند با اعتماد کامل به خرید اینترنتی بپردازند.

نمادهای اینترنتی

با ساماندهی فروشگاه ها توسط وزارت صمت و سخت گیری سامانه های پرداختی بانک ها (با بخشنامه های بانک مرکزی) در دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، حس اعتماد و قابل پیگیری بودن خرید های صورت گرفته در فروشگاه های اینترنتی به کاربران انتقال داده می شود. زیرا برای دریافت این نماد باید عملکرد فروشگاه اینترنتی مورد تأیید نهاد های نظارتی و وزارت صمت بوده و با دریافت این نماد، در حقیقت مجموعه ی فوق پاسخگوی مشتریان و مشکلات آنها در طی پروسه خرید و پس از خرید است.

سایت های دارای این نماد قابل رهگیری بوده و می توان در صورت هرگونه مشکل و مغایرت در پروسه خرید، با ثبت شکایت در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، ضمن رسیدگی به آن، با نمایش تعداد شکایات و تخلفات، سیار کاربران را از این موارد آگاه کرد تا تجربه خرید اینترنتی بهتری داشته باشند.

مجموعه آی تی سیتی این نماد را کسب کرده و تا امروز سعی در ارائه بهترین خدمات به مشتریان ایجاد حس اعتماد و صمیمت با این عزیزان را داشته است.

فرآیند خرید اینترنتی

هنگام خرید اینترنتی، شما برخلاف خرید حضوری، مراحلی را طی می کنید تا خرید خود را انجام داده و محصول را دریافت کنید. علت این امر در حقیقت به خاطر ساختار فروشگاه های اینترنتی است که باعث می شود مراحل خرید کاربران از حالت خرید حضوری و فیزیکی متفاوت شده و به نوعی به نفع کاربران شود. زیرا در این حالت شما زمان زیادی برای بررسی، جستجو، دریافت مشاوره و انتخاب محصول مد نظر خود دارید و همچنین امکان جستجوی سایر محصولات و مقایسه آنها نیز موجود است.

بررسی محصولات و مشخصات

بررسی محصولات و مشخصات آنها، یکی از محاسن خرید اینترنتی است. در حالت عادی و خرید حضوری شما به همه مشخصات دستگاه نمی توانید توجه کنید و البته کاتالوگ ها نیز شامل همه اطلاعات محصولات نیست. به همین دلیل هنگام خرید اینترنتی شما با حجم اطلاعات بالا و همه مشخصات محصول روبرو هستید که قابلیت مقایسه با سایر محصولات را داشته و تصمیم گیری را ساده تر می سازد.

همانطور که مشخص است در هنگام خرید اینترنتی، در کنار مشخصات درج شده درون سایت فروشگاه، می توانید با مراجعه به سایت سازنده محصول نیز مشخصات را مشاهده کرده و در کنار آن اطلاعات بیشتری از پردازنده مرکزی، پردازنده گرافیکی، عملکرد دستگاه در بخش توضیحات و تست و بررسی دستگاه مشاهده کرده و حتی ویدئو ‌های آنباکسینگ آن را مشاهده کنید که باعث می شود تجربه بهتری از محصول مورد نظر خود دریافت کنید.

به همین دلیل می توان گفت خرید اینترنتی در این مورد برند قاطع بوده و در سطح بالاتری از شیوه خرید سنتی قرار دارد.

روش های پرداخت و ارسال

در سیستم خرید سنتی شما ارائه وجه یا کشیدن کارت در دستگاه POS، هزینه خرید کالا را در محل حساب کرده و سپس محصول را دریافت کنید. اما در هنگام خرید اینترنتی، شما نیازی به حضور در محل فروشگاه برای پرداخت نداشته و به سادگی تایپ کردن و چند کلیک، می توانید وجه خود را از طریق درگاه بانکی واریز کنید.

البته با توجه به شرایط اقتصادی و قیمت برخی محصولات، گاه این مشکل پیش می آید که به علت قیمت بالاتر محصولات، نیاز به پرداخت از طریق راه های جایگزین بوده که در این صورت هر فروشگاهی شیوه خاص خود را برای پرداخت هزینه خرید دارد.

البته در آی تی سیتی، روش پرداخت سومی هم برای ساکنین تهران وجود دارد و آن، پرداخت در محل است. به این شیوه که پس از سفارش گذاری، کاربر در صورت حضور در تهران و دریافت محصول در آدرس این شهر را داده و گزینه پرداخت در محل را انتخاب می کند. در این حالت هنگام تحویل کالا از پیک، با کارت بانکی و از طریق دستگاه POS می توان اقدام به تسویه مبلغ خرید نمود و کالای خود را دریافت کرد.

همچنین روش چهارم در مجموعه آی تی سیتی، خرید اقساطی است که این امکان توسط وامسی و والتا برای کاربران محیا شده است.

روش های ارسال در مجموعه های مختلف، متفاوت است. در مجموعه آی تی سیتی، در شهره ترهان، مرسوله توسط پیک و در کمتر از 2 ساعت برای مشتریان گرامی ارسال شده و مشتریان شهرستان نیز مرسوله خود را از طریق تیپاکس و در 48 ساعت پس از سفارش و پرداخت مبلغ آن، دریافت می کنند.

پیگیری سفارش

پس از سفارش گزاری، شما در پروفایل خود قادر هستید که خرید خود را پیگیری کنید. این امکان با توجه به مواردی که سایت فروشگاهی مجموعه فروشنده در نظر گرفته شده، متفاوت بوده و برای هر سایتی متفاوت است. با این حال همیشه امکان پیگیری تلفنی و پشتیبانی آنلاین برای سایت ها فراهم بوده و می توان در هر لحظه پیگیر محصولات خریداری شده بود.

در آی تی سیست شما در پروفایل خود می توانید به صورت لحظه ای روند سفارش خود را مشاهده کرده و در ارسال ها نیز با اطلاع رسانی به مشتریان شهرستان، کد رهگیری نیز ارسال می شود.

راهنمای خرید از آی تی سیتی

برای خرید اینترنتی از آی تی سیتی کافی است در سایت ما یک حساب کاربری ایجاد کرده، سپس محصولات مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه کنید و مراحل نهایی سازی و پرداخت آن طی کرده تا محصول برای شما ارسال شود. توجه کنید که محصولات ما تضمین قیمت داشته و سعی می کنیم همه محصولات را با بهترین قیمت برای کاربران عزیز عرضه کنیم. همچنین شرایط خرید آسان و اقساطی یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده آی تی سیتی بوده و با ارائه محصولات با گارانتی اصلی سعی می کنیم اطمینان و آرامش خاطر مشتریان را حفظ کنیم.

ذکر این نکته ضروری است که در صورت هرگونه سوال درباره کالا و نیاز به دریافت مشاوره از متخصصان فنی و کارشناسان فروش ما درباره محصولات، می توانید از طریق شماره های درج شده در صفحه تماس با ما، این خدمت را به صورت رایگان دریافت کنید.

همچنین برای شما مخاطبین عزیز آی تی سیتی راهنمای خرید انواع تجهیزات دیجیتال نیز در نظر گرفته شده که می توانید در این صفحه آنها را مشاهده کنید.